komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego


„Fach w rękach zawodowców” - doposażenie "Wrocławskiej" w nowoczesny sprzęt

wtorek, 2.6.2020 17:59 , komentarze: 1 , odsłony: 1827
kategorie artykułu:

W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich realizowany jest projekt „Fach w rękach zawodowców”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

W projekcie 350 uczniów realizuje staże zawodowe, za które otrzymują stypendium w kwocie 1.750 zł. Dodatkową formą wsparcia dla uczniów jest możliwość korzystania z wielu kursów dających dodatkowe uprawnienia (np:  kurs baristy, carvingu, kelnerski, barmański, kurs spawania, kurs kierowcy wózków jezdniowych, kurs obsługi kas fiskalnych).

 

Podczas realizacji projektu uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach specjalistycznych na wyższych uczelniach oraz wycieczkach zawodoznawczych. Projekt przewiduje też znaczne doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt do pracowni zawodowych. Do szkoły dostarczona została już nowoczesna obrabiarka sterowana numerycznie firmy Haas o wartości 180 tys. zł, samochód do nauki jazdy marki Toyota Yaris o wartości 52 tys. zł., stacja do obsługi klimatyzacji (28 tys. zł) oraz stanowisko do badania rozruszników i alternatorów o wartości 14 tys. zł. W kolejnych dostawach szkoła otrzyma ploter frezujący oraz wyposażenie do  pracowni informatycznej, ekonomicznej i gastronomicznej. Obecnie w szkole trwają prace adaptacyjne kolejnej nowoczesnej pracowni CNC. 

 

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

 

Wasze komentarze

No i to dobry krok to się chwali takie działania...
środa, 03.06.2020 00:42 autor: Widzący
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.