Kolejna akcja dostarczenia darów na Ukrainę ze zbiórki w gminie Bardo zakończona powodzeniem

czwartek, 24.3.2022 13:04 1403 0

We wtorek 22 marca w godzinach porannych  na przejściu granicznym w Krościenku przekazano najpotrzebniejsze artykuły, które gmina Bardo zbierała dla  partnerskiej gminy Romaniv na Ukrainie. To już drugi taki transport na przełomie trzech tygodni, który dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz instytucji udało się zorganizować.

Do Romanova trafiły takie artykuły jak: środki medyczne, żywność długoterminowa, środki czystości, ubrania maskujące, ale też dużo wartościowego sprzętu, który będzie przydatny podczas akcji ratunkowych np. torby medyczne, agregaty prądotwórcze, gaśnice, motopompa, lampy, radiotelefony, koce termiczne, opaski uciskowe.

- Pamiętaliśmy, również o dzieciach z Romanova, którym przekazaliśmy rysunki od ich polskich kolegów z ZSP im KEN w Bardzie, z którymi do tej pory utrzymywały kontakt online w ramach prowadzonych razem projektów. Tego wszystkiego nie udałoby się dokonać, gdyby nie nasi darczyńcy: Poliamid Plastics Kłodzko, Zakład Karny w Kłodzku, Nadleśnictwo Bardo Śląskie, Marcin Skoczeń i Anna Skoczeń, Tomasz Topolanek, Grażyna Cal wraz z przyjaciółmi z Niemiec i Austrii, Anna i Sławomir Węgrzyn, Arkadiusz i Katarzyna Kowalczyk, Klub Sportowy CIS Brzeźnica, Dariusz Ostaszewski i Tomasz Piątkiewicz, OSP Bardo, OSP Brzeźnica oraz nasi mieszkańcy o ogromnym sercu. Jeszcze raz bardzo… bardzo dziękujemy! - wyliczają pracownicy urzędu w Bardzie.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)