Ziębiczanie ruszają na Mistrzostwa Świata Filipińskich Sztuk Walki!

piątek, 23.9.2022 08:24 1286 3

Już w ten weekend dwaj mieszkańcy gminy Ziębice powalczą o medale mistrzostw świata! Adam Wojtaś i Dawid Drozdowski wyjeżdżają na Mistrzostwa Świata Filipińskich Sztuk Walki (Combat Kalaki Escrima) do Berlina.

Zawodnicy to reprezentanci Ziębickiego Klubu Sztuk Walki Cerber. Adam Wojtaś, oprócz tego, że jest zawodnikiem, to jest również trenerem i założycielem klubu. Od kilku lat klub zapewnia chętnej młodzieży bezpłatne zajęcia treningowe, które odbywają się w sali Ziębickiego Centrum Kultury. Już w kwietniu br. zawodnicy z gminy Ziębice doskonale zaprezentowali się na mistrzostwach Polski. W spełnieniu marzeń Dawida Drozdowskiego pomogli Radni Rady Miejskiej, którzy ufundowali bilet (koszty przejazdu i pobytu) na mistrzostwa dla młodego zawodnika, który na co dzień jest uczniem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach.

Na zdjęciu: w środku Adam Wojtaś i Dawid Drozdowski z reprezentacją Rady Miejskiej w Ziębicach.

Więcej o Adamie Wojtasiu i filipińskich sztukach walki możecie przeczytać w naszym tekście: https://doba.pl/dza/artykul/adam-wojtas-w-bonn-bedzie-bronil-tytulu-mistrza-swiata-na-impreze-zakwalifikowal-sie-takze-inny-zawodnik-ziebickiego-klubu/27695/0 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

mieszkaniec ziębicki piątek, 23.09.2022 10:16
radny ochal niedługo będzie pod nasza kołdra i poduszka
Ja sobota, 24.09.2022 08:09
Tak w Ziebicach i Ząbkowicach
Pawełek sobota, 24.09.2022 13:27
na posła się szykuje