[FOTO, WIDEO] Folk Fiesta. Chwile wspomnień - koncert pamięci Krzysztofa Kubańskiego

niedziela, 11.9.2022 11:31 3392 4

W sobotę 10 września w Ząbkowicach Śląskich miał miejsce wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Kubańskiego - wybitnego człowieka kultury, osoby dla której muzyka i działalność artystyczna była całym życiem, wieloletniego dyrektora Ząbkowickiego Ośrodka Kultury i twórcy festiwalu Folk Fiesta.

 

Ten koncert nie mógł odbyć się w innym miejscu niż na dziedzińcu zamku w Ząbkowicach Śląskich, gdzie latami słynna Folk Fiesta przyciągała tłumy z całej Polski. Na scenie wystąpiły zespoły w jakiś sposób związane z Krzysztofem Kubańskim - jak mówili sami artyści, w część z nich  Krzysztof Kubański kiedyś uwierzył, zobaczył ich muzyczny potencjał, ułatwił start. Muzyczny hołd oddali mu Sierra Manta, Plast Band, ShataQS, Nigel Kennedy, Kapela ze wsi Warszawa oraz MESAJAHofficial. Szczególnie porywające było wykonanie utworu skomponowanego specjalnie dla Krzysztofa Kubańskiego przez Nigela Kennedy'ego, do którego przyłączyli się inni artyści, dając cząstkę siebie.

 

Pomiędzy występami poszczególnych muzyków na telebimie można było zobaczyć archiwalne nagrania z udziałem Krzysztofa Kubańskiego, jego wspomnienia o początkach Andyjskiej Fiesty i jej ewolucji w Folk Fiestę, a także wspomnienia o nim jego muzycznych przyjaciół i współpracowników. Wyłaniał się z nich obraz wyjątkowego człowieka, obdarzonego niezwykłym muzycznym wyczuciem, ważnej postaci dla polskiej sceny etno i world music, a przy tym skromnego, otwartego i życzliwego. 

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:
Barbara
czwartek, 01.01.1970 01:00
Magiczna, niezapomniana, gra na perkusji duetu Kubańskich!!
niedziela, 11.09.2022 19:30
Po koncercie chciałoby się powiedzieć więcej Shaty QS w powiecie,...
wtorek, 13.09.2022 09:58
oj, tak, tak!
B* niedziela, 11.09.2022 23:27
Potwierdzam
Barbara niedziela, 11.09.2022 23:26
Magiczna, niezapomniana, gra na perkusji duetu Kubańskich!!