Sportowe emocje i mnóstwo radości
Prawdziwie olimpijskie emocje, łzy radości z osiągniętych wyników i ogromny doping publiczności. Na pływalni AWF we Wrocławiu odbył się IX Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych.
W tegorocznych zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników. Aż 150 osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną, reprezentujących 17 klubów z Dolnego Śląska walczyło o miejsce na podium. - Dla młodych sportowców udział w takiej rywalizacji to ogromne przeżycie – mówi Alicja Pacześniak, trener i współorganizator IX Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych. - Wszyscy zawodnicy pokazali niezwykły hart ducha i ogromną wolę walki. Każdy z nich, niezależnie od wyniku, jest przykładem i inspiracją, jak godnie i sumiennie, ale też z radością i entuzjazmem podchodzić do przeszkód, które życie stawia nam na drodze.
Wszystkich zawodników gorąco dopingowali nie tylko trenerzy, ale również rodzice i przyjaciele. Było mnóstwo wzruszających momentów, zwłaszcza, gdy do mety dopływali zawodnicy, którzy w ukończenie dystansu musieli włożyć szczególnie dużo wysiłku. - Bardzo ważne było też to, że choć medale dostali tylko zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej konkurencji, nagrodzeni zostali wszyscy zawodnicy – mówi Maciej Domagała, współorganizator wydarzenia i tata Kuby, który również uczestniczył w zawodach. – Sprawiło to dzieciakom mnóstwo radości.
Wrocławskie zawody odbyły się zgodnie z zasadami regulaminu olimpijskiego. Całość rozpoczęła prezentacja zawodników, którzy dumnie wkroczyli na basen z nazwami klubów na specjalnych tabliczkach. Uroczyście wprowadzano również flagę Olimpiad Specjalnych. Wspólnie wysłuchano hymn, a następnie sportowcy, sędziowie i trenerzy złożyli uroczyste ślubowanie. Igrzyska były sędziowane przez Sędziów Polskiego Związku Pływackiego. Aby podkreślić olimpijską atmosferę i rangę wydarzenia, wzięli w nim udział również znani polscy olimpijczycy - Rafał Kubacki i Aleksandra Błoch. Imprezę uatrakcyjnił pokaz pływania synchronicznego.
Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych odbywa się co dwa lata. To największa impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, która jest organizowana w tym roku we Wrocławiu.
Dodaj komentarz
Komentarze (0)