Opowieści z kwarantanny – podziel się swoją historią

środa, 1.4.2020 17:56 990 0

W ramach prowadzonego w Instytucie Grotowskiego od 2018 roku projektu „Teatr na faktach”, zapraszamy wszystkich do dzielenia się swoimi historiami z czasów pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Na ich podstawie reżyserowie, aktorzy i producenci z całej Polski stworzą spektakl dokumentalny.

Jakie zadanie w obliczu pandemii stoi przed teatrem dokumentalnym? Rozmawiać i dokumentować. Każdy ma historię do opowiedzenia. Nieważne, czy jest na pierwszej linii frontu w szpitalu, przebywa w izolacji, chodzi codziennie do pracy czy opiekuje się dzieckiem w domu. Twórcy spektakli dokumentalnych chcą uchwycić ten wyjątkowy moment i przedstawić towarzyszące mu emocje i perspektywy na teatralnej scenie. Na profilu „Teatru na faktach” na Facebooku będzie można śledzić postępy prac, oglądać fragmenty rozmów i relacje. Na podstawie materiałów z rozmów zostanie skonstruowany scenariusz spektaklu.

Osoby zainteresowane opowiedzeniem swojej historii proszone są o kontakt mailowy pod adresem: jtabisz@grotowski-institute.art.pl (w tytule maila prosimy wpisać „Opowieści z kwarantanny”). Po ustaleniu terminu będą przeprowadzane rozmowy online przez uczestników „Teatru na faktach”: reżyserów, aktorów i badaczy. Nie będą to typowe dziennikarskie wywiady, ale rozmowy o nas, o obecnej sytuacji, o strachu, o nadziei, o wszystkim, co rozmawiającym przyjdzie do głowy. W tym projekcie nie ma złych tematów, nie ma złych pytań i nie ma złych odpowiedzi. 

„Teatr na faktach” to projekt realizowany w Instytucie Grotowskiego od października 2018 roku. W lutym 2019 roku odbył się pierwszy przegląd spektakli dokumentalnych, a w czerwcu „Noc na faktach”, czyli maraton teatralnego dokumentu. Do marca 2020 roku powstało 15 spektakli poruszających tematy ważne, trudne, również te wesołe. Tak jak w życiu, na naszej scenie zdarzyć się może wszystko. I nawet najdziwniejsza, najciekawsza, najbardziej niewiarygodna historia będzie prawdziwa. Teatr tworzą reżyserowie, aktorzy i producenci z całej Polski. Nad projektem czuwają Krzysztof Kopka i Jakub Tabisz.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek