Rusza Akademia BASF ECMS – Innowacyjne podejście do nauki

wtorek, 29.10.2024 12:47 941 0

W Łukasiewicz – PORT rozpoczął się pierwszy cykl Akademii BASF ECMS. W ramach tej unikatowej inicjatywy 300 młodych uczestników wcieli się w rolę inżynierów i inżynierek, rozwiązując realne problemy związane z ochroną środowiska. Zajęcia, przygotowane przez edukatorów Ogrodów Doświadczeń oraz ekspertów z BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions, umożliwią uczestnikom własnoręczne wykonanie próbek katalizatorów samochodowych – technologii o kluczowym znaczeniu dla poprawy jakości powietrza.
„Integracja nauki i biznesu to strategiczny filar naszej działalności, a rozwój partnerstw, szczególnie z lokalnymi przedsiębiorstwami, stanowi klucz do realizacji naszych długofalowych celów. Inicjatywy takie jak Akademia BASF ECMS pozwalają na skuteczne przenoszenie innowacyjnych rozwiązań z laboratoriów do praktyki rynkowej, jednocześnie wzmacniając relacje z lokalną społecznością. Dla instytutu naukowego edukacja jest inwestycją o najwyższym priorytecie – wierzymy, że rozwijanie zainteresowania nauką od najmłodszych lat odgrywa istotną rolę w kształtowaniu przyszłych liderów innowacji.” – mówi prof. Jarosław Bosy, Dyrektor Łukasiewicz PORT – Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii.

"Współpraca z Łukasiewicz PORT – Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii umożliwia nam w inspirujący sposób przybliżyć młodzieży zarówno chemię, jak i nasze działania na rzecz środowiska. Jesteśmy dumni, że możemy przekazać im wiedzę, która pomoże budować bardziej
zrównoważoną przyszłość" – mówi Anna Tarasewicz, Członkini Zarządu BASF Catalysts Polska.
To przedsięwzięcie stanowi część szeroko zakrojonego programu popularyzacji nauki w Łukasiewicz PORT – Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii. „W ciągu dwóch lat przeprowadziliśmy ponad 1000 zajęć dla 14 000 uczniów. Wierzymy, że dzięki warsztatom odkryją oni fascynujący świat badań, a wielu z nich wybierze w przyszłości karierę naukową” – mówi Marek Staniewicz, Dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności w Łukasiewicz PORT – Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii.
Uczestnicy Akademii będą mieli okazję pracować z technologią stosowaną w fabryce katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej, jednej z najnowocześniejszych w Europie. To doskonała okazja, by młodzi ludzie poznali, jak innowacyjne rozwiązania mogą realnie wpływać na ochronę
środowiska. "Angażujemy się w edukację, bo wierzymy, że nie ma lepszej inwestycji niż ta w naukę dzieci i młodzieży. To przyszłość, która pozwala nam wyrównywać szanse, dzielić się naszą wiedzą i zacieśniać współpracę między biznesem a nauką" – podkreśla Jan Eberhardt Prezes Zarządu BASF Catalysts Polska.
Warsztaty kierowane do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz średnich z Wrocławia i okolic będą całkowicie nieodpłatne, a ich koszty pokryje BASF. "Od 10 lat jesteśmy obecni w regionie i nieustannie zwiększamy naszą obecność. Niezwykle ważne dla nas jest, by ten sukces ekonomiczny balansować ze aspektem środowiskowym i społecznym. Otwarcie Akademii BASF ECMS to kolejny krok w naszej misji wspierania edukacji dzieci i młodzieży" – mówi Markus Steigner, Członek Zarządu BASF Catalysts Polska.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)