Uwaga! Krajowa Mapa Zagrożeń ruszyła w powiecie dzierżoniowskim! [WIDEO]

piątek, 7.10.2016 12:00 10628 12

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Od 5 października „mapa” jest dostępna na stronach internetowych Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Na stronie http://www.dzierzoniow.policja.gov.pl swoje działanie rozpoczęła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To nowoczesne narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy sami mogą zgłosić, gdzie konkretnie występuje zjawisko, zagrażające ich bezpieczeństwu. W Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie przedstawiono zasady  współpracy funkcjonariuszy ze społeczeństwem, poprzez wykorzystanie tego innowacyjnego narzędzia.

MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – OBSŁUGA

Obsługa „Map” dostępnych na stronach internetowych poszczególnych jednostek Policji została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z nich skorzystać każdy obywatel.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową np. naszej jednostki http://www.dzierzoniow.policja.gov.pl  kliknąć na ikonkę map bezpieczeństwa, a następnie wybrać interesujący nas obszar. Mapy, oparte na danych geoportalu, są bardzo szczegółowe, można dzięki nim zlokalizować zjawisko co do konkretnej posesji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Z jednego łączna internetowego można zgłosić jedno zagrożenie na dobę,  każde z nich jest anonimowe. Wszystkie zgłoszone zagrożenia są widoczne na mapie. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Lista zdarzeń, które widoczne są w systemie, zawiera sytuacje bardzo uciążliwe społecznie. Są wśród nich akty wandalizmu, złe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, a nawet zła organizacja ruchu drogowego czy przekroczenie dozwolonej prędkości. W tej chwili katalog zawiera 25 kategorii zgłoszeń i będzie systematycznie uzupełniany.

Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez powołanych koordynatorów. Policja ma dwa dni na przekazanie zgłoszenia do weryfikacji (najczęściej jednak jest to reakcja natychmiastowa lub tego samego dnia), a następnie 5 dni na weryfikację i podjecie konkretnych działań.   Znajduje to również swoje odzwierciedlenie na mapie. Alarmy mają trzy statusy: zielony (dodano), żółty (weryfikacja zgłoszenia), czerwony (potwierdzone). 

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji czy zgłoszenia o przestępstwie lub wykroczeniu. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała

Przeczytaj komentarze (12)

Komentarze (12)

sasiad piątek, 07.10.2016 19:13
Za zgloszenie podpala mi samochod albo mieszkanie?????
czwartek, 13.10.2016 17:25
To wtedy dodasz nowy punkt na mapie, a w ciągu...
poniedziałek, 10.10.2016 11:08
"Krajowa Mapa Zagrożeń ruszyła...".Dokąd?????????????
antymenda sobota, 08.10.2016 17:12
ten film to propadanda bo np gestapo przyjezdza we dwoje...
vvvvvvvvvvvvv sobota, 08.10.2016 01:10
niech się policja zajmie zebrakami przy biedronkach
Nat sobota, 08.10.2016 11:27
A co Ci przeszkadzaja zebracy. ? Nie wiadomo nigdy jak...
piątek, 07.10.2016 20:06
I teraz drogówka nie będzie robic nic tylko jeździć na...
aaa piątek, 07.10.2016 19:44
Na oś Błękitnym między wieżowcami 24, a...
piątek, 07.10.2016 18:30
Gadżet. Kasa w błoto.
janina piątek, 07.10.2016 18:00
Świetny pomysł. tylko czekać jak debile zaczną odznaczać fikcyjne miejsca z fikcyjnymi problemami. Ciekawe czy ktoś poniesie konsekwencje za bezpodstawne angażowanie policji w sprawy. kiedy w tym czasie mogą być potrzebni w ważnych sytuacjach
piątek, 07.10.2016 16:09
a jak zaznaczyc ze u nas w chu... pał patroluje...
Mieszkaniec Bielawy piątek, 07.10.2016 15:32
Bardzo dobry pomysł .Popieram.