Platforma Obywatelska debatowała w Dzierżoniowie
W Platformie Obywatelskiej przyszło otrzeźwienie po klęsce wyborczej. Najnowsze sondaże pokazują, że skraca ona dystans do PiS. Politycy PO zaczynają być aktywni w terenie, spotykają się w każdym powiecie z obywatelami, a partia ma tam mocne struktury lokalne. Wiele osób upatruje w tych strukturach siłę partii w czasie opozycji wobec PiS. Dlatego przy współpracy z lokalnymi działaczami organizowane są debaty o Polsce. Wezwanie do debaty jest odpowiedzią na nieuzasadnione zarzuty ze strony PiS o rzekomym braku programu PO. W związku z tym o Polsce, jaka jest dzisiaj, jak może wyglądać jutro rozmawiali 31 maja w Dzierżoniowie w klubie Pegaz parlamentarzyści: Urszula Augustyn, Arkadiusz Myrcha i Jarosław Urbaniak. Na spotkanie przybyły władze powiatu dzierżoniowskiego, burmistrzowie, wójtowie i szeregowi członkowie Platformy Obywatelskiej.
- Cały czas działamy. Nasi samorządowcy uzyskują jednogłośne absolutorium, to znaczy, że bardzo dobrze pracują, są ludźmi czynu. Dzisiejsze spotkania w 26 powiatach pozwalają na spokojne, merytoryczne rozmowy, a warto rozmawiać o wprowadzanych zmianach, które w znacznej mierze szkodzą Polsce - powiedział Doba.pl Janusz Guzdek, starosta dzierżoniowski dodając że: w najbliższym czasie zostaną rozwiązane problemy koła dzierżoniowskiego PO, jeżeli ten temat załatwimy, to przystąpimy do wyboru władz powiatowych PO, a później czeka nas mocne działanie dotyczące wyborów samorządowych, a myślę, że w nich uzyskamy swój wynik.
Podczas debaty poruszono tematy: oświaty, meldunkach, sądownictwie, wyborach samorządowych i programie 500 +. Zaproszeni goście informowali, że na politykę prorodzinną za rządów PO wydano 39 miliardów złotych i że nikt z ich partii nie jest za likwidacją programu 500+, tylko za jego modyfikacją, by był bardziej sprawiedliwy.
Politycy zaznaczyli, że planowana reforma sądownictwa ma na celu podporządkowanie sądów partii rządzącej i wprowadzenie jej w życie będzie oznaczało koniec niezależności polskich sądów. Natomiast połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości jest łamaniem standardów europejskich.
Odnosząc się do reformy oświaty, to została uznana przez gości za niepotrzebną i już nie możliwą do cofnięcia. O przyszłości edukacji powinni zadecydować w referendum obywatele, ale na to nie ma obecnie szans.
Znaczącą część czasu Platforma Obywatelska poświęciła własnym problemom, to jest brakiem komunikacji wewnętrznej, zbyt małą aktywnością posłów we własnych okręgach wyborczych oraz różnicami w poglądach "dołu" i "góry" partii. Posłowie obiecali, że wszelkie uwagi zostaną przekazane do Zarządu Krajowego PO, który bardziej będzie słuchał swoich samorządowców.
ZDJĘCIA NIEBAWEM.
Przeczytaj komentarze (83)
Komentarze (83)
plomatyczna-polski-i-polakow/