Pijany kierowca autobusu relacji Wrocław- Kłodzko
Blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany w sobotę wieczorem (20 maja) kierowca autobusu relacji Wrocław – Kłodzko. Mężczyzna wpadł po tym, jak inni kierowcy jadący drogą krajową nr 8 nabrali podejrzeń, co do jego stanu trzeźwości i o wszystkim zawiadomili policję. Chwilę później kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy z dzierżoniowskiej drogówki.
Była prawie 20:30, kiedy na stanowisko kierowania dzierżoniowskiej Policji zadzwonił mężczyzna i powiedział, że prawdopodobnie kierowca autobusu relacji Wrocław - Kłodzko jest pijany. Z jego relacji wynikało, że autobus w tej chwili w wjechał na teren powiatu dzierżoniowskiego.
Na miejsce natychmiast skierowano patrol ruchu drogowego, aby sprawdził zgłoszenie.
Kilka minut później w Łagiewnikach funkcjonariusze już kontrolowali autobus. Sprawdzono stan trzeźwości kierowcy tego pojazdu. Okazało się, że ma on prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie. 66-letni mieszkaniec Lądka Zdrój przewoził troje pasażerów na trasie Wrocław-Kłodzko.
Mężczyzna usłyszy teraz zarzut prowadzenia autobusu po alkoholu. Niewykluczone też, że odpowie za narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo i straci pracę. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.
KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała
Komentarze (27)
Przez prowadzenie pojazdu należy rozumieć wprawienie go w ruch, kierowanie nim, nadawanie prędkości i hamowanie w sposób zgodny z konstrukcją pojazdu. Nie jest prowadzeniem pojazdu prowadzenie go obok siebie (np. motocykla) albo pchanie siłą mięśni ludzkich. Zdaniem SN, podmiotem przestępstwa określonego w art. 178a § 1 jest także osoba prowadząca holowany pojazd mechaniczny (wyr. z 18 III 2003 r., III KKN 390/01, OSNKW 2003, nr 5-6, poz. 56), co jednak nasuwa wątpliwość, czy w wypadku wyłączenia silnika jest to prowadzenie pojazdu mechanicznego, czy też w tym momencie jest to "inny pojazd"
tak A.Marek, Zakamycze 2005
Przez prowadzenie pojazdu rozumieć należy każdą czynność wpływającą bezpośrednio na ruch pojazdu, w szczególności rozstrzygającą o kierunku i prędkości jazdy. W sytuacji gdy pojazd obsługiwany jest przez grupę osób wspólnie wykonujących wspomniane czynności, każdą z nich należy uważać za kierującą pojazdem.
tak Bogdan G. , Zakamycze 2006 w komentarzu prof.Zolla.
https://forumprawne.org/p
rawo-wykroczen/14332-definicja-kierowani
a-pojazdem.html
Nie obraz sie, ale jezeli postanowisz nadal obstawac przy swojej wersji, to w zasadzie nie widze sposobu kontynuacji tej konwersacji:-)
KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała
Tutaj masz link do strony dzierżoniowskiej komendy policji, z której pochodzi treść artykułu:
http://www.dzierzoniow.pol
icja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/bi
ezace_informacje/pijany_kierowca_autobus
u_relacji_wroclaw__klodzko_zatrzymany_pr
zez_dzierzoniowska_drogowke
Możesz teraz nonszalancko warknąć odbytem na znak pogardy dla plebsu i niepoważnych mediów.