Obchody Dnia Sybiraka w Ziębicach

poniedziałek, 19.9.2022 13:33 194 0

W przeddzień 83. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę, w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła w Ziębicach odbyła się uroczystość związana z obchodami Światowego Dnia Sybiraka.

Uroczystość zorganizował Zarząd Gminny Związku Sybiraków z panem Marianem Gwiazdowskim na czele. Mszę św. w intencji ofiar Sybiru odprawili ks. proboszcz Rafał Hoczek TChr i ks. dr mjr Krzysztof Deja. W czasie homilii ks. Proboszcz zwrócił szczególną uwagę na rolę pamięci o dawnych wydarzeniach, na potrzebę tworzenia wspólnoty łączącej ludzi również poprzez te najtrudniejsze wspomnienia z przeszłości.

Po mszy św. program artystyczny przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Henrykowie pod kierunkiem pana Grzegorza Łojowskiego. Następnie przedstawiciele samorządów, szkół i organizacji złożyli kwiaty i zapalili znicze pod obeliskiem upamiętniającym zsyłki na Sybir. W uroczystości wzięli udział samorządowcy z powiatu, Ziębic i Przeworna, przedstawiciele oświaty gminnej, delegacje z pocztami sztandarowymi ze szkół gminnych i szkoły w Przewornie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek