Bieganie profilaktyką zdrowia. Bieg Uniwersytetu Medycznego za nami [PODSUMOWANIE]
Po dwuletniej nieobecności na ulice Wrocławia powrócił Bieg Uniwersytetu Medycznego i zgromadził na starcie blisko 900 zawodników.
Wśród biegaczy znaleźli się amatorzy tego sportu, regularnie trenujący zawodnicy, pary w-skersowe (biegacze oraz najczęściej dzieci z niepełnosprawnością na wózku) oraz dzieci (urodzone pomiędzy 2010 do 2016).
Wydarzenie, któremu patronuje JM Rektor UMW, jest istotnie nie tylko ze względu na charakter integracyjny środowisk akademickich oraz lokalnych grup biegowych (również tych podwrocławskich) – ma on na celu popularyzację biegania jako działania prewencyjnego, wspierające układ odpornościowy w walce z chorobami. Jest to kwestia niezwykle ważna, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym.
#WrocławSięSzczepi Dzięki współpracy MPK Wrocław, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego na ulice Wrocławia ponownie ruszył Szczepciobus, a jego powrót zainaugurował właśnie październikowy BUMWRO.
Trening pierwszej pomocy to także profilaktyka zdrowia, dlatego w miasteczku biegowym pojawiły się nie tylko strefa kibica Sponsora Strategicznego PKN Orlen: dzięki podczas BUMWRO można było podszkolić się także z udzielania pierwszej pomocy na fantomach zarówno ludzi, jak i zwierząt, dowiedzieć się więcej na temat transplantologii (w Biegu udział wziął także zespół osób po przeszczepach!), zarejestrować jako dawca szpiku, czy wykonać darmowe badania profilaktyczne, których możliwości systematycznie pojawiają się na Borowskiej 213.
— Niezmiernie cieszy udział dzieci — zarówno tych, w kategoriach wiekowych, które pozwoliły im na udział w BUMKIDS, jak i starszych roczników, które chętnie zgłaszały się do wsparcia Biegu poprzez wolontariat. — Daje to nadzieję, że właśnie dzięki takim akcjom jak Bieg Uniwersytetu Medycznego, bez przymusu, a z pełna radością, same będą chciały, by bieganie, być może także inne sporty, stało się elementem ich rutyny. Finalnie przecież wszystko sprowadza się do ludzkiego zdrowia i życia, które jest bezcenne – komentuje podsumowanie prof. Tomasz Zatoński, dyrektor BUMWRO.
Organizacja tego typu wydarzeń nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów. Wśród licznych firm i instytucji, które pomogły nadać odpowiednią rangę tegorocznej edycji BUMWRO nie mogło zabraknąć jako sponsora strategicznego PKN Orlen – firmy, która od lat angażuje się w mecenat sportowy.
Informacje o darmowych treningach dla wrocławian oraz innych akcjach związanych z profilaktyką zdrowia będą pojawiały się na mediach społecznościowych Biegu Uniwersytetu Medycznego.
Dodaj komentarz
Komentarze (0)